Una preduboka za Mladost, Varošić postigao pola poena

Košarkaši Mladosti pretrpjeli su večeras sedmi ovosezonski poraz u Drugoj ligi RS od Une iz Kozarske Dubice 72:60 (17:24, 19:11, 18:6, 18:19).

Mladost je sjajno počela meč i na krilima svog najboljeg košarkaša Denija Varošića rešetala koš domaćih i prvu dionicu dobila sa sedam poena razlike. Domaćini su već u drugom periodu konsolidovali svoje redove i u potpunosti zaustavili napad Mladosti, te na poluvrijeme odlaze sa poenom viška.

Ključna zakonačan rezultat bila je treća četvrtina u kojoj Mladostaši nisu pronalazili put do koša i ovu dionicu završavaju sa samo šest postignutih poena. Iako su u posljednjoj dionici podigli nivo igre, naši košarkaši nisu imali snage za preokret i upisali su sedmi poraz u 14 kola.

Ubjedljivo najbolji igrač Kotorvarošana bio je Varošić, koji je postigao gotovo polovinu poena svog tima i jedini imao dvocifren poenterski učinak. Podršku u napadu su mu pružili Narić i kapiten Čaušević, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Mladost je u ovoj utakmici imala na raspolaganju samo devet igrača, a poseban hendikep bio je izostanak jednog od najboljih košarkaša Almina Ibričića.

MLADOST: Pejaković 2, Narić 9, Đurić, Đekanović, Varošić 28, Bubić 3, Čaušević 10, Korićanac 2, Filipović 7.