Ubjedljiv trijumf rukometaša Kotor Varoša

Kanonada golova i pobjeda Kotor Varoša epilog je utakmice 16. kola Prve lige RS u rukometu u kojoj je naš tim ugostio zvorničku Drinu.

Kotorvarošani su odigrali jednu od najboljih i najefikasniju utakmicu ove sezeone i slavili sa ubjedljivih 43:33 (26:13). Naš tim je od prvog minuta bio u vođstvu i sigurnom igrom je samo povećavao prednost, koja je dva minuta prije kraja prvog poluvremena iznosila maksimalnih 15 golova (25:10).

Rukometaši Kotor Varoša su krajnji ishod meča nagovijestili već u 13. minutu utakmice kada serijom 7:0 stižu do ogromnih devet golova viška (11:2). Od tog momenta su uz još nekoliko mini serija podizali prednost i na odmor otišli sa velikih 13 golova prednosti.

S obzirom da je ishod meča bio poznat drugo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, a stručni štab Kotorvarošana ukazao je priliku mlađim igračima koji su uspješno meč priveli kraju.

Najefikasniji u timu Kotor Varoša bio je Bojan Marković sa devet golova, a odličnu utakmicu odigrali su i Dražen Žarić, Rajko Radić, Radomir Stojanović i Goran Marković koji su po pet puta zatresli mrežu Zvorničana.

Kotor Varoš je upisao osmu pobjedu i uz identičan broj poraza ostao u gornjem dijelu tabele.

KOTOR VAROŠ: Radić 5, Pejaković 2, N. Sakan 2, Maksimović, Gatić 1, B. Marković 9, Stojanović 5, M. Sakan 3, Eskić, D. Žarić 5, Raljić 4, S. Žarić, G. Marković 5, Joldžić 1.