Ubjedljiv trijumf Kotor Varoša i sjajan debi trenera Antonića

Rukometaši Kotor Varoša ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Mladosti iz Banjaluke na startu druge plusezone u Prvoj ligi RS i slavili rezultatom 32:20.

Utakmica je počela izuzetno neefikasno i poslije 11 minuta igre na semaforu je stajao rezultat 2:2. Tada se domaći tim budi i serijom od pet golova dolazi do prve osjetnije prednosti koju nastavljaju da povećavaju sve do odlaska na odmor na maksimalnih devet razlike – 14:5.

Kotorvarošani su u istom ritmu nastavili i drugo poluvrijeme, a kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla. U 52. minutu Kotor Varoš je imao maksimalnih 17 golova prednosti (31:14), a sve što su gosti učinili jeste da do kraja razliku smanje na podnošljivijih 12 golova.

Odličnu partiju u domaćem timu odigrali su Veljko Buhač koji je postigao deset, te Bojan Marković i Dražen Žarić koji su po sedma puta savladali golmana Banjalučana.

Bio je ovo uspješan debi novog trenera Kotor Varoša Stamenka Antonića koji je na klupi poslije loših rezultata u prvoj polusezoni zamijenio Srećka Gavranića.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Dubočanin, G. Marković 3, Kalamanda 1, B. Marković 7, Gatić, B. Radić 2, Žarić 7, R. Radić, Jovanović, Bojić 1, Pejaković 1, Buhač 10.