Ubjedljiv poraz košarkaša Mladosti, Varošić brojao do 28

Košarkaši Mladosti pretrpjeli su sinoć ubjedljiv poraz od Igokee 2 u 9. kolu Druge lige RS 84:62 (12:23, 20:25, 15:22, 15:14).

Poslije ovog neuspjeha na domaćem parketu naši košarkaši imaju četiri pobjede i pet poraza.

Mladost, osim u posljednjoj četvrtini kada je ishod meča bio poznat, nije uspjela da zaustavi ubitačan napad Aleksandrovčana, dok ih na drugoj strani terena nije služio šut. Već na početku utakmice dalo se naslutiti da će ona teći u jednom smjeru s obzirom da su gosti već prvi period igre dobili sa 11 poena razlike. Napad Mladosti proradio je u drugoj četvrtini, ali su gosti i nju dobili i na odmor otišli sa sigurnih 16 poena viška. Pobjednik je bio definitivno poznat poslije treće dionice igre kada je prednost gostiju prešla 20 poena.

U dresu Mladosti još jednu fantastičnu partiju odigrao je Deni Varošić, koji je upisao 28 poena, ali više nijedan igrač nije došao do dvocifrenog košgeterskog učinka. Najbliži toj granici bio je trener i igrač Almin Ibričić, koji je imao devet poena.