Trijumf Kotor Varoša, golčina Đekanovića, debitovao Matijašević

Desetkovani sastav Kluba malog fudbala Kotor Varoš savladao je večeras ekipu Sokratesa iz Banjaluke 3:2 i upisao šestu pobjedu u osam odigranih kola u Prvoj ligi RS.

Uz veliku borbenost i požrtvovanost tim Vladana Đekanovića je stigao do preokreta poslije vođstva Banjalučana, koji se nisu dugo radovali zahvaljujući fantastičnom slobodnom udarcu Bojana Đekanovića.

U večerašnjoj utakmici u našem timu je debitovao Slaven Matijašević, koji je stigao u zimskoj pauzi, a pokazao je da će biti vrijedno pojačanje. Upravo on je bio začetnik sjajne akcije u drugom poluvremenu koju je golom okončao Nemanja Stupar.

Nedugo zatim poslije gužve pred gostujućim golom uslijedila je povratna lopta za Aleksandra Tepića koji snažnim i preciznim udarcem donosi dva pogotka prednosti.

Gosti tada kreću na sve ili ništa, a sve što su uspjeli da urade jeste da dva minuta prije kraja smanje rezultat na 3:2. Kotorvarošani su do kraja meča imali nekoliko prilika da iz kontranapada zapečate sudbinu Sokratesa, ali je ostalo 3:2.

Za Kotor Varoš u prvom meču nastavka sezone zbog suspenzije nisu mogla igrati tri najbolja futsalera Miroslav Nedić, Dragan Verić i Slađenko Janković, a osim njih izostalo je još nekoliko igrača.