Trifkovića jedan meč dijeli od Evropskog prvenstva

Juniorska futsal reprezentacija BiH stigla je večeras do prve zvanične pobjede, savladavši Moldaviju 2:1 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a u reprezentativnom dresu radovao se i član Kluba malog fudbala Kotor Varoš Dejan Trifković.

Izabranici Ive Kreze će poslije ovog trijumfa i sinoćnjeg remija sa Srbijom u posljednjem kolu protiv Portugala odlučivati o plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme duela sa Maldavijom završeno je bez golova, sa nekoliko dobrih šansi na obje strane, ali golmani obje ekipe bili su na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme bolje otvara reprezentacija BiH i već u 21. minutu stiže do vođstva od 1:0. Radost nije trajala dugo, jer svega 20 sekundi kasnije Moldavija postiže izjednačujući pogodak. Odluka je pala u 32. minutu kada BiH stiže do drugog gola vrijednog tri boda.

Juniorska reprezentacija BiH formirana je neposredno prije početka kvalifikacija i odigrala je tek nekoliko pripremnih utakmica, a u svim duelima njen dres je nosio  i Trifković i bio među boljim na terenu.