Srbija ubjedljiva na startu, Bubić debitovao na Svjetskom prvenstvu

Fantastičnom igrom i ubjedljivom pobjedom nad Meksikom rezultatom 29:18 mladi rukometaši Srbije, čiji dres nosi i Kotorvarošanin Arsenije Bubić, startovali su danas na Svjetskom prvenstvu za kadete u Gruziji.

Srpska reprezentacija je sjajno počela meč i u prvih devet minuta nije primila gol čime je u ranoj fazi meča stekla pet golova viška. Prednost je konstantno rasla i “orlići” na odmor odlazi sa dvocifrenom prednošću 15:5. Nastavak susreta nije donio bitniju razliku i Srbija je bez problema i prevelike potrošnje snage održavala stečenu prednost.

Bubić u debitantskom meču na Svjetskom prvenstvu nije imao preveliku minutažu i na parketu je proveo nešto manje od osam minuta. Njegov klupski kolega iz banjalučkog Borca Srđan Mijatović igrao je više i postigao jedan gol.

– Prva utakmica je uvijek najvažnija. Stručni štab je ušao opreznije u meč jer je i protivnik nepoznat, a oprez je dobrodošao s obzirom da nijedna ekipa koja se kvalifikovala nije naivan protivnik – rekao je za MKV Bubić koji je danas imao prvenstveno ulogu u odbrani i pomogao da Srbija dođe do premijerne pobjede u Gruziji.

Reprezentaciju Srbije sutra uveče očekuje mnogo teži zadatak jer će snage odmjeriti sa Rusijom. Pored Rusai i Meksikanaca rivali u grupi su i Španija, Slovenija i Tunis. “Orlići” su put Gruzije krenuli sa najvišim ambicijama i uvjereni su da se mogu umješati u borbu za medalje.