Rukometaši preokretom stigli do pobjede

Rukometaši Kotor Varoša savladali su večeras Slaviju iz Istočnog Sarajeva u zaostalom susretu četvrtog kola Prve lige RS 31:28.

Pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu koje su naši rukometaši dobili sa pet golova razlike, nadoknadivši dva pogotka minusa sa poluvremena.

U drugom dijelu je bila znatno čvršća odbrana Kotor Varoša, dok je u napadu zadržana efikasnost. Veliki doprinos preokretu donijeli su golmani Kotor Varoša Boriša Eskić sa 19 odbrana uključujući i jedan sedmerac, dok je njegova zamjena Boris Jovičić, zaustavljajući šuteve sa sedam metara, dovodio do očaja gostujuće igrače.

U napadu su briljirali Miloš Jurić i Boško Tepić koji su postigli po 11 golova, odnosno više od dvije trećine svih pogodaka Kotor Varoša. Po tri gola dali su dali Dražen Žarić i Radomir Stojanović, a u strijelce su se upisali i Bojan Marković sa dva i Đurađ Gajić sa jednim pogotkom.

Ovom pobjedom Kotor Varoš se probio na diobu trećeg mjesta sa devet bodova i pobjegao večerašnjem rivalu tri boda. Naši rukometaši poslije pet odigranih kola imaju tri pobjede i dva poraza, a priliku za novi trijumf imaće u narednom kolu kada u Kotor Varoš stiže Bijeljina.