Rukometaši Kotor Varoša u posljednjih deset minuta prosuli sav trud

Rukometaši Kotor Varoša pretrpjeli su ubjedljiv poraz na otvaranju nove sezone u Prvoj ligi RS od Hercegovine iz Nevesinja 22:28.

Prvo poluvrijeme proteklo je u rezultatskoj klackalici i poslije nekoliko smjena u vođstvu naš tim u posljednjem minutu dolazi do prednosti od dva gola, ali gosti postižu još jedan pogodak i na odmor odlaze sa minus jedan (10:11).

Kotorvarošani su 20 minuta drugog dijela imali prednost od dva do tri gola, a onda slijedi pad u igri i Hercegovina je to znala da iskoristi. U intervali od 50. do 54. minuta gosti upisuju seriju 5:0 i dolaze do prednosti (23:20). Naš tim je odgovorio golom, ali gosti prave još jednu seriju od 5:1 i stižu do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji u našem timu bili su Rajko Radić, Bojan Marković i Radomir Stojanović sa po četiri gola, dok je gol manje postigao Boško Tešić.

Kotor Varoš je u novu sezonu ušao sa gotovo identičnim timom i jedina promjena je odlazak golmana Boriše Eskića.

– Pred nama je teška sezona u kojoj ćemo pokušati da zauzmemo jedno od prva tri mjesta, ali već prvo kolo je pokazalo da će biti mnogo utakmica u kojima su moguća iznenađenja – rekao je za „Moj Kotor Varoš“ trener Kotor Varoša Damjan Tepić.

KOTOR VAROŠ: Joldžić, Kalamanda 1, M. Sakan 1, Jovanović, B. Marković 4, Dubočanin, Gatić 1, Tešić 3, S. Žarić, Stojanović 4, D. Žarić 2, Radić 4, Jurić 2, Popović, Radivojević, Maksimović.