Rukometaši Kotor Varoša sa dva poraza otvorili šampionat, Marković ne može sam

Rukometaši Kotor Varoša počeli su novu sezonu u Prvoj ligi sa dva poraza, a poslije Bijeljine koja je slavila 31:26 bolja od našeg tima sinoć je bila i Hercegovina iz Nevesinja 30:28.

Kotorvarošani su zbog finansijskih problema početak sezone dočekali bez trenera i održanog treninga zbog čega su odgođena prva dva kola, a na te probleme nadovezao se i odlazak nekolicine prvotimaca. Dan uoči prvog kola trenersku poziciju preuzeo je Srećko Gavranić i okupio ekipu kako bi se pripremili za prve duele.

Kotor Varoš je najprije odigrao utakmicu trećeg kola protiv Bijeljine i doživio poraz u gostima, a sinoć je igran zaostali meč prve runde protiv Hercegovine u Nevesinju čiji je ishod bio identičan.

Hercegovina se rezultatski odlijepila sredinom prvog poluvremena kada je stekla šest golova prednosti (10:4). Kotorvarošani u posljednjih nekoliko minuta uspijevaju da smanje prednost i na odmor odu sa četiri gola zaostatka (17:13).

Naš tim odličlno je počeo nastavk i sa tri gola dolazi do minus jedan, ali Hercegovina odbija napad i ponovo prednst povećava na tri pogotka. Gavranićevi izabranici ponovo hvataju priključak u 54. minutu kada stižu na gol zaostatka (25:24), ali domaći serijom od tri pogotka rješavaju utakmicu.

Najbolji pojedinac u Kotor Varošu bio je Bojan marković koji je poslije deset golova datih Bijeljini, 12 puta zatresao mrežu golmana Hercegovine. Raspoložen je bio i Boris Radić koji je postigao osam golova.

Kotorvarošani za vikend igraju utakmicu četvrtog kola, a već u srijedu ih čeka i zaostali meč drugog kola.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, G. Marković 1, Kalamanda 3 B. Marković 12, B. Radić 8, R. Radić, Bojić 2, Pejaković 2.