Oslabljeni Kotor Varoš poražen od novog šampiona RS

Rukometaši Kotor Varoša poraženi su u pretposljednjem kolu Prve lige RS od Drine u Zvorniku 35:25, a domaćin je tom pobjedom ovjerio šampionsku titulu i plasman u Premijerligu BiH.

U uvodnom dijelu utakmice 21. kola timovi su se smjenjivali u vođstvu, a rezultatska klackalica je trajala do sredine prvog poluvremena kada je Drina stigla do prednosti od tri gola, koju je zadržala do kraja prvog dijela.

U prvih deset minuta drugog poluvremena pala je odluka o pobjedniku, a Drina je tada stigla do sedam golova razlike. Taj dio meča obilježio je golman domaćih, koji je odbranio nekoliko zicera našim rukometašima. Do kraja meča prednost Drine je rasla i do deset golova viška, a na kraju je bilo 35:26, nakon čega je počelo veliko slavlje na tribinama i terenu.

Rukometašima Drine su na kraju utakmice uručene medalje, a pehar namijenjen prvaku RS podigao je kapiten novog premijerligaša Mišo Spasojević.

U timu Kotor Varoša, koji je u Zvornik otputovao sa skraćenim sastavom, najbolji pojedinci bili su Radomir Stojanović i Bojan Marković sa po sedam golova.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Stojanović 7, Tepić 3, Sakan 4, Kalamanda 2, B.Marković 7, G.Marković 2, Popović, Jovanović 1.