Neočekivan i ubjedljiv poraz rukometaša od Borca

Loše suđenje i promašeni sedmerci kumovali su neočekivanom porazu rukometaša Kotor Varoša od Borca iz Banjaluke u osmom kolu Prve lige RS – 32:26.
uzrok poraza Kotorvarosana.
Agresivna igra gostiju u odbrani i čudne sudijske odluke unijele su nervozu u redove Kotorvarošana, što je rezultiralo i velikim brojem isključenja, pa su u jednom trenutku igrali i sa dva rukometaša manje.
Prvu osjetniju prednost Banjalučani su stekli pred pet-šest minuta pred odmor, ali su naši rukometaši uzvratili mini serijom i poluvrijeme je okončano rezultatom 14:16.
Kotor Varoš je realizovao prvi napad i smanjio na minus jedan, ali onda slijedi prelomni dio utakmice. Za pet minuta gosti prave seriju 6:1 i stiču veliku prednost.
Iako su uložili veliki trud naši rukometaši nisu uspjeli da uhvate priključak, a poslije nekoliko promašenih sedmeraca ubrzo je postalo jasno da će bodovi otići u Banjaluku.
Naši rukometaši su ovim kiksom doživjeli drugi poraz u nizu pošto su u prošlom kolu tijesno izgubili derbi u Zvorniku protiv Drine.
Svijetle tačke u porazu bili su Boško Tešić koji je postigao osam golova, dok su se među strijelce po četiri puta upisali Dražen Žarić, Bojan Marković i Rajko Radić.
Kotor Varoš sljedeći meč igra u gostima protiv posljednjeplasirnih Laktaša.