Mladost ubjedljivo poražena na premijeri

Fudbaleri Mladosti iz Kotor Varoša poraženi su u prvom kolu nove sezone u Regionalnoj ligi RS na gostovanju Borcu u Kozarskoj Dubici rezultatom 3:0.

Domaći tim pokazao je da će biti jedan od kandidata za plasman u viši rang takmičenja, a posao u današnjoj utakmici bio mu je olakšan s obzirom da je Mladost na gostovanje otputovala sa samo 11 fudbalera.

Trener Kotor Varošana Branko Ponorac nije mogao da računa na standardne prvotimce Srđana Jurića, Miloša Tepića, Edu Jusića, Benjamina Radivojevića, Mladena Đukića i Enisa Mušanovića.

Domaći su to iskoristili i već u drugom minutu evrogolom poveli 1:0, a dominaciju na terenu materijalizovali su u 20. minutu kada je prednost udvostručena. Konačan rezultat fudbaleri Borca postavili su u 70. minutu.

Fudbaleri Mladosti ostvarili su tek dvije prilike, ali ih u pogotke nisu uspjeli pretvoriti Vojo Maletić i Romario Hadžiselimović.

Naš tim će priliku za popravni imati sljedećeg vikenda kada u Kotor Varošu gostuje ekipa FSA iz Prijedora. Mladost je upravo protiv narednog rivala na zatvaranju prošle sezone ostvarila jednu od najubjedljivijih pobjeda i slavila rezultatom 7:1.