Mladost ubjedljiva protiv Ušća, odlični Varošić i Ibričić

Lepršava i sigurna igra većim tokom utakmice donijela je večeras košarkašima Mladosti ubjedljivu pobjedu u petom kolu Druge lige RS protiv Ušća iz Banjaluke 83:64 (22:20, 22:11, 15:23, 24:10).

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, ali naši košarkaši u drugoj četvrtini dodaju gas i na krilima Denija Varošića i iskusnog kapitena Almina Ibričića velikom serijom dolaze do dvocifrene prednosti.

Mladost je u treći period ušla opuštenije što gosti koriste i tope prednost da bi u posljednju četvrtinu ušli sa samo pet poena minusa. Naši košarkaši predvođeni Ibričićem u posljednjoj dionici su ponovo zaigrali čvršće i meč privode kraju uz ubjedljivu prednost.

Najefikasniji u našem timu bio je Varošić sa 22 poena, dva manje postigao je Ibričić, a podršku su imali i od Darka Jotanovića koji je utakmicu završio sa 15 poena. Dobar meč odigrali su i Đorđe Nović koji je ubacio deset i Nikola Korićanac sa poenom manje.

Mladost je stigla do treće ovosezonske pobjede, dok je Ušće upisalo i peti poraz.