Mladost stigla do najubjedljivije pobjede ove sezone

Fudbaleri Mladosti došli su pred kraj šampionata do bolje forme i u pretposljednjem kolu Regionalne lige RS grupa zapad ostvarili najubjedljiviju pobjedu ove sezone savladavši Ravan sa 5:1.

Mladost je povela na samom startu utakmice pogotkom Srđana Jurića nakon greške golmana gostiju. Jurić je i prije i poslije vodećeg gola imao još dvije izgledne prilike, ali ih nije realizovao.

Iako je Mladost potpuno dominirala, gosti u 25. minutu stižu do izjednačenja. Odbrana Mladosti nije najbolje intervenisala poslije kornera i gostujići igrač dobro šutira sa ivice šesnaesterca i postiže pogodak.

Naš tim je brzo uspostavio terensku inicijativu i već pet minuta poslije primljenog gola bio nadomak novog vođstva. Slobodan udarac poslije prekršaja nad Jurićem odlično je izveo Nemanja Stupar, ali nije imao sreće i prečka spašava gostujućeg golmana. Mladost do poluvremena, ipak stiže do prednosti. Odlično je po desnoj strani prošao Jurić, prebacio loptu do Mladena Đukica koji vraća za Ognjena Đakovica i Kotorvarošani u 35. minutu dolaze do prednosti od 2:1.

Nastavak utakmice protiče u igri između dva šesnaesterca, a pobjedu Mladosti nagovijestio je Stupar koji je polovinom drugog perioda poslije solo prodora zatresao mrežu gostiju i povisio na 3:1.

Sve je i definitivno riješeno petnaestak minuta prije kraja kada Đaković dobro probija po desnoj strani i prilikom centaršuta pogađa gostujućeg odbrambenog igrača od kojeg se lopta odbija i završava u mreži. Za najubjedljiviju pobjedu Mladosti ove sezone pobrinuo se Jurić koji je solo akcijom stigao do svog drugog gola.

Mladost se na najbolji način oprostila od domaćeg terena i navijača u ovoj sezoni. Do završetka šampionata preostalo je još jedno u kojem će gostovati Brdu, a ukoliko u tom meču stignu do trijumfa obezbijediće sedmu poziciju na tabeli.