Mladost slomila žilavi Borac, paljba Varošića i Budića

Tijesno, ali sasvim zasluženo košarkaši kotorvaroške Mladosti stigli su danas do šeste pobjede u Drugoj ligi RS savladavši Borac iz Drvara 85:81 (22:26, 26:24, 20:11, 18:20).

Raznovrsnom igrom, koju je karakterisao solidan šut za tri poena i dobra igra u reketu, Mladost je uspjela da slomi otpor vrlo dobre ekipe iz Drvara. Poslije izjednačenog prvog poluvremena kao ključnim periodom ispostavila se treća četvrtina, koju je Mladost dobila sa devet poena razlike i uspjeda prednost sačuva do kraja.

Ponovo je odličan bio Deni Varošić, koji je pogodio polovinu od osam timskih trojki i zaustavio se na 28 poena, dok je sjajnu partiju pružio i Nikola Budić sa ubačena 22 poena. Dalekometnom paljbom u pobjedu je 15 poena ugradio trener i igrač Almin Ibričić, a isti košgeterski doprinos dao je i Darko Jotanović.

Utakmica protiv Borca trebalo je da bude odigrana 3. februara u okviru 8. kola, ali je odgođena zbog snijega koji je goste spriječio da doputuju u Kotor Varoš.  Poslije ovog trijumfa Mladost je učvrstila poziciju u vrhu tabele sa šest pobjeda i tri poraza. Naš tim će i u sljedećem kolu biti domaćin i imaće priliku da protiv Lijevča iz Nove Topole upiše i treću pobjedu u nastavku sezone.

MLADOST: Jokanović, Narić 4, Đurić, Varošić 28, Đukić, Ibričić 15, Korićanac, Jotanović 15, Nović 1, Tepić, Budić 22, Raljić.

(Foto: Centar za kulturu, sport i informisanje)