Mladost slavila tijesno na premijeri, fantastična igra Varošića

Košarkaši Mladosti otvorili su novu sezonu u Drugoj ligi RS grupa zapad tijesnom pobjedom nad Ušćem iz Banjaluke 71:69 (16:16, 26:14, 14:18, 15:21).
Utakmica prvog kola pokazala je sve što može da ponudi košarkaški meč – rezultatsku klackalicu u prvoj četvrtini, lepršavu i ubjedljivu igru domaćih u drugoj dionici, povratak gostujućeg tima u drugom poluvremenu i potpuno neizvjesnu završnicu na jedan posjed lopte.
Oscilacije u igri su očekivane u prvom kolu, jer ekipi trebaju takmičarski mečevi da uđe u pravi ritam. Upravo zbog nekoliko jeftinih grešaka poslije presinga gostiju, Mladost je propustila priliku da tri-četiri minuta prije kraja prelomi meč i uđe u mirnu završnicu. Umjesto toga viđena je drama na kraju, pa su gosti imali nekoliko šuteva da izbore egal, ali su naši košarkaši dobrom odbranom i kontrolom defanzivnog skoka priveli meč kraju i ostvarili vrijednu pobjedu.
U listu strijelaca kod Mladosti se upisalo sedam igrača, a najefikasniji je bio Varošić sa 22 poena. Dvocifreni su bili i Bubić sa 12, te Korićanac i Filipović koji su postigli po deset poena. Kapiten i trener Mladosti Ibričić završio je utakmicu sa devet ubačenih poena.
Mladost: Bubić 12, Varošić 22, Tepić 3, Čaušević, Đurić, Pejaković 5, Ibričić 9, Korićanac 10, Stanković, Nović, Filipović 10.