Mladost sa druge planete ispisala istoriju, četiri pogotka Hibića, evrogol Tepića

Rapsodija u plavo-bijelom – lepršavom igrom, efikasnom završnicom i sa pola snage fudbaleri Mladosti stigli su danas u utakmici koja će dugo biti pamćena i prepričavana do ubjedljive pobjede protiv Progresa iz Kneževa 7:0.

Utakmicu su obilježili strijelac četiri gola maestralni Nasmir Hibić, Miloš Tepić koji je u 27. minutu silovitim šutem sa oko 25 metara načeo mrežu gostiju i Nemanja Stupar sa čak pet asistencija.

Drugi gol za Mladost postigao je u 42. minutu Banjamin Radivojević koji je bez problema riješio situaciju jedan na jedan sa golmanom Progresa.

Gdje su stali u prvom Mladostaši su nastavili u drugom poluvremenu. Treći gol djelo je Nasmira Hibića koji je u 49. minutu natrčao na odbijenu loptu i pospremio je iskosa u prazan gol. Isti igrač povisio je u 59. minutu na 4:0 postigavši prelijep gol šutem iskosa sa lijeve strane poslije kojeg je lopta završila u suprotnim rašljama.

Progres je u 65. minutu ostao sa igračem manje nakon što je kapiten gostiju poslije starta na jednog od najboljih pojedinaca meča Enisa Mušanovica dobio drugi žuti karton.

Igrač više brzo je materijalizovan i u 70. minutu Mladost dolazi do petog gola kada je Mušanović lijepo uhvatiovolej sa šest-sedam i plasirao loptu u suprotni ugao.

Hibić je šou i ispisivanje novih stranica istorije Mladosti nastavio pet minuta kasnije kada je sjajnu utakmicu krunisao het-trikom postigavši pogodak sa istog mjesta i na identičan način kao i za 4:0. Novu reprizu demonstrirao je samo dva minuta kasnije i postavio rezultat 7:0.

Mladost je deklasirala Progres, a mogla je da ubilježi još ubjedljiviju pobjedu, ali je u nekoliko navrata golman Progresa spasio svoju mrežu. Koliko je naš tim bio dominantan pokazuje i činjenica da je današnji kapiten Milen Kutić cijelim tokom utakmice bio bez posla.