Mladost prva zaustavila Borac, Đukić pogodio iz slobodnjaka

Kotorvaroška Mladost prvi je klub u Regionalnoj ligi RS grupa zapad koji je ove sezone zaustavio Borac iz Kozarske Dubice, lidera prvenstva koji je u prethodnih 14 kola upisao sve pobjede.

Mladost je odigrala odlično prvo poluvrijeme i bila potpuno ravnopravna favorizovanom rivalu, a u nastavku uspjela da odoli napadima i osvoji bod – 1:1.

Naš tim je poslije desetak minuta igre stigao do prednosti. Mladen Đukić je odlično izveo slobodan udarac i matirao golmana Borca.

Gosti su odgovorili na identičan način u 37. minutu nakon što je Mladost potpuno nepotrebno napravila prekršaj na 18 metara od gola. Fudbaler Borca je uputio prizeman šut, golman Mladosti Almedin Duraković je bio na lopti, ali je neravan teren učinio svoje, lopta je odskočila i odsjela u mreži.

Borac je u drugom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali je Mladost bez većih problema odolila napadima.

Mladost poslije 15 odigranih kola ima 19 bodova, a na saldu Borca su 43 boda.