Mladost poražena u komšijskom derbiju, Drljača morao na gol

Fudbaleri Mladosti poraženi su danas u 25. kolu Regionalne lige RS grupa zapad od Čelinca 4:1 čime su nastavili sa lošim rezultatima u proljećnom dijelu šampionata.

Mladost je upisala 11. poraz u sezoni, iako je na samom početku utakmice došla do prednosti. Poslije odličnog prodora Jurić je fauliran i dosuđen je penal za Mladost, a sa bijele tačke bio je siguran Đukić.

Gosti tri minuta pred odlazak na odmor dolaze do izjednačenja, lopta je podignuta na drugu stativu i štoper Čelinca Materić pogađa nebranjeni dio mreže Mladosti.

Čelinčani poslije postignutog gola nastavljaju sa napadima i u sudijskoj nadoknadi prijete u još dva navrata, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U nastavku utakmice prva je zaprijetila Mladost, ali Čelinac dolazi do vođstva pogotkom Spasojevića koji je šutem glavom matirao trećeg golmana domaćih Hibića. Mladost je u meč ušla bez prve dvije opcije na golu Kutića i Durakovića, koji su suspendovani zbog kartona, ali tu nije bio kraj mukama. U pokušaju da zaustavi šut Hibić se povrijedio, pa je na gol morao vezni igrač Drljača.

Mladost nije uspjela da zaustavi kola koja su krenula niz provaliju, pa Čelinac postiže još dva gola za ubjedljivu pobjedu.