Mladost izborila opstanak, slavlje donio Avdić

Pobjedom protiv Čelinca 1:0 kotorvaroška Mladost je u posljednjem kolu obezbijedila opstanak u Regionalnoj ligi RS.

Junak je bio Mesud Avdić koji se u 47. minutu poslije dodavanja Enisa Mušanovića odlično snašao pred golom i savladao golmana Čelinca.

Mladost je od početka utakmice krenula ofanzivno i nizala šanse. U tri navrata u šansama je bio Dejan Trifković, pokušavali su i Avdić i Mušanović, ali promjene rezultata nije bilo.

Mreža Čelinca se konačno zatresla u 40. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda. U posljednjem minutu prvog poluvremena šutirao je Aleksandar Tepić, ali je Čelinac spasila stativa.

Drugo poluvrijeme je počelo golom, a u 49. minutu viđen je najljepši detalj na utakmici. Nemanja Stupar je izveo slobodan udarac, ali je golman okrznuo loptu i skrenuo je u stativu. Nedugo zatim odlično skače Tepić, ali lopta pogađa prečku.

Od tada je Mladost čuvala loptu u svom posjedu i mirno privela utakmicu kraju za veliko slavlje.