Mladost donijela pobjedu iz Čelinca, Tepić presudio komšijama

Komšijski derbi između Mladosti i Čelinca u 23. kolu Regionalne lige RS pripao je našem timu, koji je slavio minimalcem 1:0.

Gol odluke postigao je Miloš Tepić, koji je se petnaestak minuta prije kraja meča najbolje snašao u gužvi ispred gola domaćih i pospremio loptu u mrežu.

Publika u Čelincu mogla je da vidi žestoku borbu na terenu, ali i ne mnogo stopostotnih prilika. Najbolju za Mladost propustio je polovinom prvog dijela Srđan Jurić kojeg je golman zaustavio u situaciji jedan na jedan.

Desetak minuta kasnije sjajnu priliku imali su i domaći, koji su već bili savladali golmana Mladosti, ali je odlično intervenisao Romario Hadžiselimović i spasio čist pogodak.

Zanimljivo je da je Mladost oba ovosezonska duela protiv Čelinca riješila u svoju korist rezultatom 1:0.

Sedam kola prije kraja Mladostaši su se učvrstili u sredini tabele i trenutno imaju 28 bodova, a pobjedom su prekosčili Čelinac koji ima bod manje.

Sljedeći rival našeg tima je ekipa Sloge iz Saničana koju će dočekati u Kotor Varošu.