Lider se provukao u Kotor Varošu

Nijanse su dijelile rukometaše Kotor Varoša od podviga i pobjede protiv Hercegovine iz Nevesinja sa kojom su podijelili bodove u 12. kolu Prve lige RS 26:26 (16:12).

Kotorvarošani su odlično počeli utakmicu i na krilima raspoloženog Velika Buhača u 8. minutu szžu do četiri gola prednosti (6:2). U nastavku mu se napadačkim raspoloženjem prodružio i Bojan Marković pa je naš tim bez većih problema sačuvao prednost i na poluvrijeme otišao uz rezultat 16:12.

Serijom u prvim minutima nastavka gosti prilaze na samo gol zaostatka, ali su Kotorvarošani odbijali napade sve do 43. minuta kada Hercegovina stiže do 21:21. Kotor Varoš uzvraća mini serijom 3:1 za 24:22, ali potom tim iz Nevesinja postiže tri gola uzastopno i stiže do vođstva 25:24. Kotor Varoš je do kraja dva puta stizao prednost za konačnih 26:26 i uspio da postigne i 27. gol koji su sudije ipak poništile zbog isteka vremena.

Iako su se napadački istakli Buhač i Marković, svi igrači su dali veliki doprinos osvajanju boda protiv jedne od najboljih ekipa lige i pokazali ogromnu želju i požrtvovanje, što je nagradila i kotorvaroška publika ispunivši tribine gotovo do posljednjeg mjesta.

– Hvala svima koji su prepoznali našu volju, želju i zalaganje. Možda je mogao biti drugačiji ishod, ali nas raduje da je dvorana poslije dugo vremena bila puna i da su navijači pokazali da je Kotor Varoš grad rukometa – rekao je golman Kotor Varoša Vladan Maksimović.

Kotor Varoš su predvodili Veljko Buhač sa 11 i Bojan Marković sa devet golova, dok je dobru partiju odigrao i iskusni Dražen Žarić koji je tri puta pogodio mrežu Hercegovine.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Jovičić, S. Žarić, G. Marković 1, Buhač 11, B. Marković 9, Gatić 1, Pejaković, D. Žarić 3, Jovanović, Kalamanda 1, B. Radić, R. Radić, Bojić, Tovilović, Dubočanin.