Kotor Varošu pripao komšijski derbi protiv Čelinca za prvu pobjedu u sezoni

Rukometaši Kotor Varoša savladali su večeras u trećem kolu Prve lige RS ekipu Čelinca rezultatom 39:35 i tako stigli do prve pobjede u novoj sezoni.

Kotorvaroška publika mogla je da uživa u veoma kvalitetnom meču sa mnogo lijepih poteza i vrlo efikasnoj igri što pokazuje i krajnji rezultat.

Gostujući tim je bolje počeo meč i većinom prvog poluvremena bio u prednosti koja je najveća bila u 21. minutu kada je semafor pokazivao 16:12. Naš tim imao je, međutim u svakom trenutku odgovor uključujući i momente kada je prednost dostigla rekordna četiri gola pa je serijom od 4:0 odmah uhvatio priključak. Gosti nisu odustajali od svog stila igre i do kraja prvog poluvremena prave seriju 4:2 za konačnih 20:18.

Prvih desetak minuta nastavka proticalo je u izjednačenoj igri, a Kotorvarošani su preokret nagovijestili u 45. minutu kada odličnom odbranom i ubojitim napadom serijom od četiri gola dolaze do 30:26. Sve dileme u vezi sa ishodom meča riješene su rasponu od 49. do 52. minuta kada domaći sa pet uzastopnih golova dolaze do maksimalne prednosti – 36:28. Uporni Čelinčani su do kraja utakmice uspjeli da upristoje razliku i izbjegnu ubjedljiv poraz koji prikazanom igrom nisu ni zaslužili.

Strijelci u domaćem sastavu odlično su rasporedili golove, a predvodili su ih Bojan Marković, Miloš Sakan i Radomir Stojanović sa po šest pogodaka.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Radivojević, S. Žarić, G. Marković, Radić 5, Tešić 5, Kalamanda, B. Marković 6, Popović, Gatić, M. Sakan 6, Jovanović, D. Žarić 5, Jurić 2, Stojanović 6, Tepić 4.