Kotor Varoš slavio u Prijedoru, briljirali Marković i Tešić

Rukometaši Kotor Varoša nastavili su sa odličnim igrama u proljećnom dijelu Prve lige RS, a u pobjedničkom nizu našao se i Prijedor kojeg su na njegovom terenu savladali rezultatom 41:34.

Kotorvarošani su cijelo prvo poluvrijeme uglavnom bili u prednosti koja je iznosila maksimalno tri gola u 24. minutu (15:12), ali nisu uspijevali da se odlijepe. U istom ritmu protekla je i većina drugog poluvremena, a u 51. minutu naš tim nagovještava rasplet kada prvi put stiže do četiri pogotka prednosti (34:30). Konačan rasplet uslijedio je u periodu od 56. do 59. minuta kada Kotor Varoš serijom od tri gola stiže do šest pogodaka razlike (39:33).

Najbolji pojedinci u redovima Kotor Varoša bili su Bojan Marković sa devet i Boško Tešić sa osam golova, dok je odlični pivot Radomir Stojanović odigrao još jedan dobar meč i šest puta savladao golmana Prijedora.

Kotor Varoš je stigao do 12. pobjede i sa 36 bodova zauzima četvrtu poziciju na tabeli.

KOTOR VAROŠ: Jurić 4, Radić 1, Stojanović 6, Sakan 5, Jovanović, B. Marković 9, G. Marković 2, Tešić 8, S. Žarić, D. Žarić 5, Popović.