Kotor Varoš protutnjao “Borikom” i pregazio Borac

Rukometaši Kotor Varoša protutnjali su večeras banjalučkim “Borikom” i savladali domaći Borac 34:24 u pretposljednjem kolu Prve lige RS.

Naš tim je odlično počeo utakmicu i poveo 5:0, a Borac je prvi gol postigao tek u osmom minutu igre. Kotorvarošani su nastavili da dodaju gas i polovinom prvog dijela serijom od tri gola dolaze do maksimalnih sedam pogodaka razlike (10:3).

Prednost su čuvali do 22. minuta kada domaći prave seriju i stižu na minus tri (10:13). Kotor Varoš odmah uzvraća istom mjerom i diže prednost na šest golova, da bi Borac uspio da postigne još jedan gol i postavi rezultat prvog poluvremena (11:16).

Početak drugog poluvremena ponovo protiče u domijaciji Kotorvarošana koji poslije šest minuta igre stižu do nove maksimalne prednosti (20:12). Poslije nekoliko napada u kojima je igrano gol za gol, naš tim pravi ključnu seriju i definitivno prelama meč u svoju korist. U periodu od 40. do 47. minuta prave seriju 7:1 i dolaze do 13 golova viška (29:16). Domaći su do kraja uspjeli samo da smanje razliku za konačnih 34:24.

Kotorvaroški trio Radomir Stojanović, Rajko Radić i Bojan Marković bio je nerješiva enigma za domaću odbranu. Stojanović je meč završio sa osam, dok su Radić i Marković postigli po šest.

KOTOR VAROŠ: Eskić, Radivojević, Stojanović 8, N. Sakan 1, Žarić 1, G. Marković 2, Jurić 2, Radić 6, Kalamanda 1, Tešić 4, Joldžić 1, Jovanović 2, Dubočanin, B. Marković 6.