Kotor Varoš u posljednjim sekundama ispustio pobjedu u derbiju

Kotor Varoš su sekunde dijelile od pobjede protiv Kozare Mlijekoprodukt u derbiju 12. kola Prve lige RS u rukometu, koji je na kraju završen remijem 28:28 (15:15).

Sjajna utakmica od prvog do posljednjeg minuta protekla je u rezultatskoj neizvjesnosti i nizu preokreta. Drugoplasirani i trećeplasirani timovi u prvom poluvremejunu su se smjenjivali u vođstvu da bi na odmor otišli neriješenim rezultatom 15:15.

Gosti su bolje počeli u nastavku i konstantno imali prednost, naš tim nije odustajao, ali su Dubičani efikasnim napadom uspjevali da sačuvaju prednost. U 47. minutu se činilo da će tri boda otići u Dubicu kada gosti dolaze do četiri gola prednosti (26:22).

Zahvaljujući dobroj igri u odbrani, sjanim odbranama Boriše Eskića i odličnom Milošu Sakanu u napadu Kotor Varoš pravi seriju 4:0 i uvodi utakmicu u neizvjesnu završnicu. Kotorvarošane poslije gola gostiju sa dva pogotka pred vrata pobjede dovodi Miloš Jurić, ali Kozara u posljednjim sekundama sa igračem više dolaze do boda.

Najefikasniji u redovima Kotor Varoša bili su Radomir Stojanović sa sedam, Bojan Marković sa sedam i Miloš Jurić sa šest golova.
Drugoplasirana Kozara je ovim remijem zadržala pet bodova prednosti nad trećeplasiranim Kotor Varošom.

KOTOR VAROŠ: Jovičić, Eskić, Stojanović 8, G. Marković, M. Sakan 3, Dubočanin, B. Marković 7, Gatić 1, N. Sakan, Žarić, Radić 3, Jurić 6, Joldžić, Jovanović, Kalamanda.