Kotor Varoš poražen u Brčkom, Bašić dvostruki strijelac

Futsaleri iz Kotor Varoša poraženi su večeras u 10. kolu Prve lige RS na gostovanju ekipi Beli anđeo iz Brčkog 7:4.

Domaći su poveli već u četvrtom minutu igre, ali je Kotor Varoš ekspresno odgovorio već u sljedećem minutu kada je pogodio Lale Bašić. Beli anđeo uzvraća još brže i u istom minutu dolazi do nove prednosti.

Ekipa iz Brčkog do odlaska na odmor još dva puta trese mrežu Vladana Maksimovića i stiže do velike zalihe od tri gola.

Naš tim se, međutim, nije predavao i za samo dva minuta golovima Slavena Matijaševića i Aleksandra Tepića u 28. minutu dolazi na samo gol zaostatka. Brčaci odmah u sljedećem povećavaju na 5:3, ali novu nadu svojim drugim golom osam minuta prije kraja vraća Bašić.

Kotor Varoš tada kreće na sve ili ništa što domaći kažnjavaju i postižu još dva gola za konačnih 7:4.

Beli anđeo je ovom pobjedom pretekao naš tim na tabeli i sa tri boda više zauzima drugu poziciju. Kotor Varoš, kojem je ovo bio treći poraz, ima međutim utakmicu manje od tima iz Brčkog.