Kotor Varoš pobjedom završio sezonu, sjajni Tepić, Tešić i Maksimović

Rukometaši Kotor Varoša spustili su zacvjesnu na sezonu u Prvoj ligi RS pobjedom protiv Mladosti iz Banjaluke rezultatom 37:30 i osvojenim četvrtim mjestom u konkurenciji 12 timova.

Prvi dio utakmice protekao je u izjednačenoj igri, a Kotorvarošani do osjetnije prednosti dolaze u 16. minutu kada su poveli 9:5. Tu prednost su održavali do 28. minuta kada prave seriju od tri gola i na odmor odlaze sa odličnih šest golova viška – 20:14.

Kotor Varoš je i u drugom poluvremenu odigrao odlično i držao prednost u rasponu od šest do osam golova, da bi na kraju utakmice na semaforu pisalo 37:30.

Najbolji u domaćem timu bili su Damjan Tepić i Boško Tešić sa po osam golova, dok je među stativama briljirao Vladan Maksimović i sjajnim odbranama dao veliki vjetar u leđa svojim saigračima.

Šampionsku titulu osvojila je Drina iz Zvornika, a ispred Kotor Varoša su i Hercegovina iz Nevesinja i Mladost iz Banjaluke.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Dubočanin, Stojanović 4, G. Marković 2, Sakan 3, Kalamanda 1, B. Markovič 5, Gatić, Tešić 8, D. Žarić 4, R. Radić 2, Jovanović, S. Žarić, B. Radić, Popović, Tepić 8.