Kotor Varoš pobjedom spustio zavjesu na Prvu ligu RS, briljirao Škorić

Klub malog fudbala Kotor Varoš pobjedom protiv Jahorine sa Pala 5:3 spustio je zavjesu na ovogodišnju sezonu u Prvoj ligi RS.

Naš tim je u izuzetno napetoj i neizvjesnoj utakmici konstantno vodio, ali uporni gosti nisu odustajali i konstantno su prijetili, ali je na golu briljantni Bojan Škorić sjajnim odbranama sačuvao pobjedu.

Početak utakmice nije nagovještavao njen takav tok jer su domaći golovima Dragana Verića i Slađenka Jankovića poveli 2:0. Kotorvarošani su potom imali niz prilika da povise prednost, ali ih nisu iskoristili i Jahorina to kažnjava pred kraj prvog poluvremena i smanjuje na 2:1.

Drugo poluvrijeme počinje dominacijom Kotor Varoša, a Verić drugim golom povećava prednost. Gosti potom smanjuju na 3:2, ali Slaven Matijašević samo nekoliko minuta kasnije vraća dva dola prednosti.

Drama je viđena u posljednja četiri minuta kada Jahorina smanjuje na 4:3, a prije nego što je Janković ovjerio pobjedu pogodivši prazan gol, Škorić je odbranio zicer jednom gostujuem igraču.

Ovom pobjedom naš tim je preuzeo treće mjesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Jahorina pala na četvrto mjesto, ali još nije registrovana utakmica u kojoj im na gostovanje nije stigao Sokrates.

Zanimljivo je da je Kotor Varoš meč odigrao u dresovima Fudbalskog kluba Mladost, jer je oprema oba tima bila u identičnim bojama.