Kotor Varoš odškrinuo vrata Prve lige, Nedić brži od semafora

Kapiten Miroslav Nedić bio je brži od semafora i golom desetak sekundi prije kraja meča donio pobjedu Kotor Varošu na gostovanju Starčevici u osmom kolu Druge lige RS u futsalu 4:3 kojom je naš tim otškrinuo vrata za plasman u viši rang.
Heroji zlata vrijedne pobjede bili su Nedić i Damjan Kragić koji su postigli po dva pogotka. Današnji rivali su i u trećoj ovosezonskoj utakmici priredili dramu, a po drugi put plijen je pripao Kotorvarošanima.
Naš tim je golovima Kragića poveo 2:0, ali su Banjalučani do poluvremena uspjeli da prepolove zaostatak. U nastavku su stigli do izjednačenja, ali potom na scenu stupa Nedić, koji najprije donosi novu prednost 3:2, a zatim i veliki trijum.
Kotorvarošani su sedmim trijumfom u osam odigranih kola povećali prednost u odnosu na drugoplasirani tim Obilića iz Prnjavora na osam bodova koji je u ovom kolu kiksao na domaćem terenu protiv Gradiške odigravši 6:6. Prnjavorčani u sljedećem kolu gostuju u Kotor Varošu i ukoliko naš tim ostvari i treću ovosezonsku pobjedu u međusobnim duelima izboriće plasman u Prvu ligu RS već tri runde prije kraja šampionata.
– Odigrali smo nevjerovatan meč, a izgleda da je to protiv Starčevice zagarantovano ove sezone. Ovo je velika pobjeda i vjerujemo da će biti ključna za ostvarenje postavljenog cilja i plasman u Prvu ligu RS – rekao je za MKV čovjek odluke Nedić.
Uvjereni da će već u sljedećem kolu izboriti vizu za viši rang, futsaleri su pozvali Kotorvarošane da sljedećeg vikenda ispune sportsku dvoranu i pomognu im da dođu do velikog slavlja.