Kotor Varoš napravio krupan korak ka Prvoj ligi u večeri preokreta

I drugi ovosezonski derbi Druge lige RS u futsalu između Kotor Varoša i Obilića pripao je našim futsalerima koji su u utakmici punoj drame i preokreta stigli do pobjede 7:4.
Kotorvarošani su pobjedom u Prnjavoru stigli do pete pobjede u šest utakmica i povećali prednost nad večerašnjim protivnikom, koji im je najveći rival u borbi za plasman u Prvu ligu RS, na šest bodova. Time su napravili krupan korak ka višem rangu jer ostala dva tima u grupi imaju samo po jednu pobjedu.
Na početku utakmice stvari nisu izgledale tako jer su domaći poveli sa 2:0, ali su se Kotorvarošani brzo konsolidovali i golovima Malijevića i Tatara stigli do egala. Na vidiku je bio i potpuni preokret, ali je Tatar dvadesetak sekundi prije kraja poluvremena Tatar promašio penal.
Kotor Varoš u nastavku, ipak, dolazi do prednosti golom Kragića, ali slijedi novi preokret i Obilić stiže do 4:3. Hibić je ponovo izjednačio, a prednost gostima drugim golom donosi Tatar. Pobjedu naših fudbalera nagovijestio je kapiten Nedić koji je stisnuo zube i odigrao ovaj meč, iako je pred utakmicu njegov nastup bio pod velikim znakom pitanja. Pobjedu je ovjerio Tatar i na svoj konto upisao novi het-trik.
Veliki doprinos pobjedi dao je briljantni golman Škorić ponovivši odlično izdanje iz prošlog kola protiv Starčevice.
Ovom utakmicom stavljena je tačka na prvi dio sezone, a šampionat će biti nastavljen početkom februara.