Kotor Varoš među četiri najbolja tima u RS, po tri gola Đukića i Verića

Klub malog fudbala Kotor Varoš plasirao se u društvo četiri najbolja tima RS koji će se boriti za trofej u Kupu nakon što su večeras na gostovanju u Laktašima savladali Šampion rezultatom 7:6.

Heroji plasmana u završnicu najmasovnijeg takmičenja bili su Mladen Đukić i Dragan Verić, koji su postigli po tri gola, dok je strijelac još jednog pogotka bio kapiten Miroslav Nedić.

Utakmica je počela idealno za tim Vladana Đekanovića koji već u četvrtom minutu golom Đukića dolazi u vođstvo. Sedam minuta kasnije izjednačio je Enis Mušanović koji je na zimskoj pauzi stigao u Laktaše upravo iz Kotor Varoša.

U 13. minutu počinje velika serija Kotorvarošana koju prvim golom otvara Verić, četiri minuta kasnije ponovo pogađa Đukić, a u 19. minutu Verić donosi tri pogotka viška. Kada se očekivao odlazak na odmor Nedić pogađa za 5:1 i ogromnu zalihu našeg tima.

Gdje su stali u prvom, Kotorvarošani su nastavili u drugom poluvremenu i već poslije pet minuta igre na semaforu je pisalo 7:1. Het-trik je najprije kompletirao Verić, a zatim i Đukić.

Tada je uslijedilo opuštanje i pad u igri Kotor Varoša, ali su ipak situaciji držali pod kontrolom sve do posljednja četiri minuta kada domaći postižu tri brza gola i smanjuju na 6:7. Ipak, ispostavilo se da je Mušanovićev drugi gol bio i posljednji u ovom duelu i Kotor Varoš se sasvik zasluženo našao u završnici Kupa RS.

Ovo je bio ujedno i prvi poraz za ekipu Šampiona koja je superiorno osvojila tituli u Drugoj ligi RS i izborila plasman u više rang gdje će u narednoj sezoni ponovo odmjeriti snage sa Kotor Varošom.