Kotor Varoš kanonadom zasjeo na vrh, po sedam golova Nedića i Tatara

Klub malog fudbala Kotor Varoš ostvario je večeras jednu od najubjedljivijih pobjeda od osnivanja savladavši Ljubinje na gostujućem terenu rezultatom 17:6.

Naš tim je ovom pobjedom dva kola prije kraja Prve lige RS preuzeo prvu poziciju na tabeli sa 18 bodova koliko ima i drugoplasirano Nevesinje, ali uz slabiju gol razliku. Šansu da se bodovno izjednači sa videćim tandemom ima i Šampion iz Laktaša, koji je treći sa 15 bodova i utakmicom manje.

Utakmicu će posebno pamtiti kapiten Kotorvarošana Miroslav Nedić i odlični Senedin Tatar koji su se po sedam puta upisali u strijelce. Mladen Đukić je u briljantnu pobjedu ugradio dva gola, a jedan je postigao Aleksandar Tepić.

Prvo poluvrijeme duela u Ljubinju nije slutilo da će Kotor Varoš do vrha napuniti mrežu domaćih. Kotor Varoš je poveo 2:0 i od tada su domaći konstantno prilazili na gol zaostatka, a naš tim na odmor odlazi sa pogotkom prednosti – 6:5.

Domaći su priključak držali još dva minuta u nastavku, a od momenta kada je na semaforu pisalo 6:8 kreće kanonada tima Vladana Đekanovića do konačnih 17:6.

Titula je ovom pobjedom postala realan cilj Kotorvarošana, a do njega ih očekuje duel kod kuće protiv Brčko zdravlja, dok je posljednje kolo rezervisano za derbi protiv Nevesinja koji bi mogao i odlučiti ko će podići pehar.