Kotor Varoš i Stojanović demonstrirali silu

Rukometaši Kotor Varoša stigli su do još jedne ubjedljive pobjede, a ceh u devetom kolu Prve lige RS platio je Prijedor – 40:25.

Domaći tim je od prvog minuta bio od prednosti i kao je vrijeme proticalo i polako je povećavao. Ona je do 23. minuta bila konstantno tri do četiri gola, a onda je uslijedila serija od četiri pogotka za maksimalnih sedam razlike (17:10). Gosti su do poluvremena uspjeli da smanje zaostatak za samo jedan korak i rezultat na odmoru bio je 20:16.

Drugo poluvrijeme počelo je golom Prijedorčana, a onda je uslijedio furiozan nalet našeg tima koji serijom od sedam pogodaka i definitivno rješavaju pitanje pobjednika. Od tog momenta igra je bila manje-više izjednačena jer je stručni štab Kotor Varoša odlučio da priliku pruži i mlađim igračima.

Još jednu fantastičnu partiju pružio je pivot Radomir Stojanović koji je bio nezaustavljiv za Prijedorčane i meč je završio sa 11 pogodaka. U napadu su bili raspoloženi i Boško Tešić sa šest, te Bojan Marković i Rajko Radić koji su po pet puta savladali golmana Prijedora.

Kotor Varoš poslije devet odigranih kola imaju pet pobjeda i četiri poraza i nalaze se u sredini tabele Prve lige RS.

KOTOR VAROŠ: Radivojević, Maksimović, S. Žarić, D. Žarić 3, G. Marković 1, Radić 5, Tešić 6, B. Marković 5, Tepić, Jurić 1, M. Sakan 2, Gatić 3, Jovanović, Stojanović 11, Kalamanda 1, Popović 2.