Kotor Varoš bez problema pregazio Kozaru

Sjanom igrom u napadu u prvom poluvremenu rukometaši Kotor Varoša su obezbijedili novu pobjedu u Prvoj ligi RS i bez problema slavili protiv Kozare iz Gradiške 41:32.

Četa koju sa klupe predvode Damjan Tepić i Stamenko Antonić je od prvog sudijskog zvižduka krenula silovito i već poslije 12 minuta igre na semaforu je stajao rezultat 10:3. Gosti su uspjeli da smanje na minus pet, ali od 18. do 25. minuta slijedi nova ofanziva Kotorvarošana koji serijom 7:1 stižu do najveće prednosti (19:8) i nagovještavaju pobjedu. Do odlaska na odmor igrano je gol za gol pa je rezultat na poluvremenu bio 23:12.

Kozara je u nastavku na trenutke uspjela da iskoristi opušteniju igru domaćih, ali sve što su uspjeli je da u 48. minutu priđu na pet golova zaostatka (30:25). To je upalilo alarm u redovima Kotor Varoša čiji igrači ponovo dodaju gas i do kraja dolaze do dvocifrene prednosti i više nego zaslužena tri boda.

Najzaslužniji za pobjedu našeg tima bili su Boško Tešić sa osam, Dražen Žarić sa sedam i Miloš Jurić koji je postigao šest golova.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Dubočanin 1, Stojanović 5, G. Marković, M. Sakan 4, Kalamanda, B. Marković 2, Gatić 1, Tešić 8, D. Žarić 7, R. Radić 4, Jurić 6, Jovanović 1, S. Žarić, B. Radić, Popović 1.