Karatisti Ipona osvojili 19 medalja, zlatom sijaju Milan i Nataša

Karatisti kotorvaroškog Ipona osvojili su 11 medalja u borbama i osam u katama na 14. izdanju Internacionalnog karate kupa koji je proteklog vikenda održan u Banjaluci.

Novu zlatnu medalju u borbama osvojio je sjajni Milan Gajanin, a odličjem istog sjaja okitila se i Nataša Stojanović. Srebrne medalje osvojili su Stefan Borić, Tina Đukić i Kristina Bekić. Do bronze su u borbama stigli Miroslav i Vladimir Bubić, Zagorka i Novica Trivunović, Ljubiša Janković i Luka Malijević.

Svi naši takmičari u katama zauzeli su treća mjesta, a osvojili su ih Pavle Bukvić, Snježana Fifić, Vanja Kršić, Đorđe Kučuk, Emin Mehmedović, Strahinja Radivojević, Neda Trivunović i Zi Qiang Zian.

Za Ipon, koji je nastavio sa žetvom medalja, na ovom kupu je nastupilo 25 takmičara. Njihov rezultat dobija na težini s obzirom da je na takmičenju nastupilo 570 karatistkinja i karatista iz RS i FBiH.