Evrogol Jurića za novu pobjedu Mladosti

Evrogolom Srđana Jurića kotorvaroška Mladost došla je danas do pobjede u 10. kolu Regionalne lige RS protiv Lijevča iz Nove Topole 2:1.

Mladost je protiv veoma dobrog Lijevča uz mnogo muke došla do petog trijumfa u šampionatu i trenutno skočila na drugu poziciju na tabeli iza Progresa iz Kneževa.

Gostujući tim je odlično ušao u meč i iskoristio nervozu u domaćim redovima, te potpuno kontrolisao igru. U takvoj situaciji redale su se prilike ispred gola domaćih, koji su u nekoliko navrata imali mnogo sreće.

Lijevče je zaprijetilo već u četvrtom minutu kada je jedan gostujući igrač odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora i zatresao prečku, a lopta se sa gol linije vratila u polje. Mladost je uzvratila u desetom minutu preko Enisa Mušanovića koji sa distance šutira iznad gola.

Fudbaleri Lijevča posebno su bili opasni iz polukontri, a u 12. minutu je poslije izgublejne lopte na sredini terena uslijedila brza akcija u kojoj jedan gostujući igrač izbija sam pred Almedina Durakovića, koji odlično brani. Golman Mladosti bio je na visini zadatka i pet minuta kasnije poslije šuta iz slobodno udarca. Prečka se ponovo tresla u 28. minutu kada je igrač Lijevča uputio projektil iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Mladost je tek u posljednjih desetak minuta uspjela uspostaviti balans na terenu i odmah je stvorila dvije dobre situacije pred golom Lijevča. Najprije je Mušanović poslije solo prodora probao sa distance, ali je lopta otišla iznad prečke, a potom je promašio i najbolju priliku za Mladost kada je poslije fantastičnog pasa Nemanje Kurušića izbio sam pred golmana koji mu je odbranio šut.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za domaće, a već poslije minut igre udarcem glavom zaprijetio je kapiten Igor Vučenović. Radost je uslijedila u 54. minutu kada se Jurić, koji je na poluvremenu zamijenio Radoslava Drljaču, najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru i loptu gurnuo u mrežu.

Slavlje, međutim, nije dugo trajalo jer u 65. minutu igrač Lijevča sjajno hvata odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora trese mrežu Mladosti. Trenutak odluke uslijedio je u 75. minutu kada je Jurić sjajno ispratio dugu loptu i volejom sa 17-18 metara pogodio rašlje gola. Mladost je mogla da odagna sve dileme u 79. minutu, ali golman gostiju brani udarac koji je uputio Rade Perišić. Domaći su ipak mirno priveli meč kraju i stigli do veoma važne pobjede u borbi za vrh tabele.