Dejan Trifković starter u remiju protiv Srbije

Juniorska futsal reprezentacija BiH za koju nastupa i Kotorvarošanin Dejan Trifković remizirala je danas sa Srbijom u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2:2.

Selektor Ivo Krezo se u prvom zvaničnom meču ove selekcije odlučio da od prvog minuta na parket pošalje Trifkovića, koji je pružao odlične partije u pripremnim utakmicama u kojima je postigso i dva gola.

Reprezentacija BiH je od starta prepustila inicijativu Srbiji i strpljivo čekala svoje šanse i to se isplatilo u 9. minutu kada je golom iz slobodnog udarca stigla do prednosti. Dvadesetak sekundi prije kraja prvog dijela Srbija postiže gol i rezultatom 1:1 futsaleri su otišli na odmor.

BiH u 32. minutu nakon druge ozbiljnije situacije u drugom poluvremenu ponovo stiže do prednosti, ali je Srbija ubrzo stigla do novog izjednačenja.

U drugom susretu ove grupe večeras se sastaju Portugal i Moldavija, dok će BiH drugi meč igrati sutra protiv Moldavije. Plasman na Evropsko prvrnstvo koje će biti održano u Letoniji obezbijediće prvoplasirani tim u grupi.