Biti ili ne biti, Mladost čeka sudbonosnih 90 minuta

Fudbaleri Mladosti iz Kotor Varoša poraženi su juče u pretposljednjem kolu Regionalne lige RS na gostovanju Krajini u Banjaluci rezultatom 2:0 i pred sebe postavili imperativ pobjede u posljednjih ovosezonskih minuta u komšijskom derbiju protiv Čelinca.

Naš tim je i u Banjaluci mogao da ovjeri opstanak ili olakša sebi posao u posljednjoj rundi, ali nije uspio da sačuva mrežu, iako je odlijevao protivniku sve do 73. minuta. Krajina je do prednosti stigla iz penala, a potom se igra Mladosti raspala i već u 77. minutu bilo je 2:0.

Kiks Kotorvarošana iskoristili su Partizan iz Kostajnice koji je pobjedom protiv FSA u Prijedoru 2:1 istopio zaostatak od tri bodas, te Progres iz Kneževa koji je na domaćem terenu savladao Bratstvo iz Kozarca 5:3 i pobjegao Mladosti jedan bod.

Mladost i Progres će u posljednjem kolu odlučivati direktno o svojoj i trijumfom bi sačuvali status regionalnog ligaša, dok Partizan uz pobjedu mora osluškivati i razvoj situacije u Kotor Varošu i Novoj Topoli.

Partizan ima najlakši posao u posljednjem kolu jer dočekuje otpisani BSK iz Banjaluke koji je u seriji od sedam uzastopnih poraza. Mladost takođe igra na domaćem terenu, ali protiv veoma neugodnog Čelinca čiji su igrači u posljednje vrijeme u odličnoj formi i probili su se na peto mjesto na tabeli. Progres će u goste Lijevču u Novu Topolu kojem bodovi ne znače mnogo za konačni plasman. Postoje kalkulacije da Mladost može opstati i sa bodom, pa čak i porazom, ali jedino što je sigurno jeste trijumf.

Takmičarski kriterijumi Fudbalskog saveza RS propisuju da u slučaju da dva tima imaju identičan broj bodova, što bi se veoma lako moglo desiti u slučaju Mladosti i Partizana, odlučuje rezultat u međusobnim duelima što ide u korist našem timu.

– Ostaje žal što nismo došli bar do boda protiv Krajine što bi nam olakšalo posao u posljednjem kolu, ali više se ne osvrćemo na to. Pred nama je utakmica sezone protiv Čelinca i vjerujem da ćemo smoći snage da dođemo do tri boda i opstanka u ligi. Siguran sam da će moji fudbaleri dati sve od sebe i da ćemo se na kraju ipak radovati. Pozivam navijače da nas podrže u najvažnijoj utakmici u posljednjih nekoliko sezona – rekao je za “Moj Kotor Varoš” trener Mladosti Branko Ponorac.

Za sada još nije definitivno poznato koliko će klubova ispasti iz Regionalne lige RS grupa zapad jer to zavisi i od raspleta u višim ligama. Najizvjesnije je da će ispasti pet timova, a za sada su sigurni putnici u posljednji rang pod okriljem Fudbalskog saveza RS BSK i Naprijed iz Banjaluke i Sloga iz Saničana, dok je poslije nekoliko kola ligu napustio Milan iz Kosjerova.