Tri crvena kartona, Mladosti poništen gol, Partizan odnio bod

Fudbaleri Mladosti remizirali su u petom kolu Regionalne lige RS grupa zapad sa Partizanom iz Kostajnice 1:1, a utakmicu su obilježila čak tri crvena kartona.

Rasplet je pao u samo dva minuta, a gosti u 40. iz prve ozbiljnije prilike dolaze do prednosti udarcem Marka Borojevića sa visine penala. Mladost, koja je do tog trenutka imala inicijativu i nekoliko prilika, brzo odgovara.

Nemanja Stupar je uputio dobar centaršut iz kornera, a loptu u gol posprema Ognjen Đaković.

Prije golova prvu izglednu priliku imala je Mladost u 20. minutu kada je Romario Hadžiselimović za malo iskoristio grešku gostujućeg golmana koji je ispustio loptu. Sedam minuta kasnije ubacivanje Stupara ispratio je Đaković, ali je za malo bio neprecizan. U sljedećem napadu uslijedila je odlična solo akcija Stupara čiji šut zaustavlja gomlan Partizana.

Drugo poluvirijeme je donijelo ujednačenu igru i za razliku od prvog dijela igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Jedino vrijedno pomena iz drugog poluvremena je poništeni gol Mladosti zbog ofsajda u kome se našao Hadžiselimović.

Utakmica će ostati upamćena i po tri crvena kartona. U svlačionicu je najprije morao igrač Mladosti Aleksandar Tepić koji je dobio drugi žuti karton. Samo nekoliko minuta kasnije gostujući igrač Ognjen Graonić je nasrnuo na Srđana Jurića, koji se podigao sa terena i ušao u naguravanje sa njim, a sudija je obojicu poslao u svlačionicu.