Džudisti osvojili 16 medalja, osam zlatnog sjaja

Džudisti kotorvaroške Mladosti osvojili su 16 medalja na međunarodnom turniru u Banjaluci.

Zlatne medalje osvojili su Sara Marić u konkurenciji seniori, kadeti Nikola Jeftimir i Jovan Serdar, stariji pioniri Njegoš Košćo, Jovan Vuković i Kristijan Višnjić, te mlađe pionirke Anja Smiljić i Milica Zvijerac.

Na drugi stepenik pobjedbičkof postolja popele su se kadetkinja Darija Danilović i starija pionirka Dajana Dragojević. Bronzane medalje osvojili su kadeti Petar Pavlović i Duško Janković, stariji pionir Nikola Rusmir, mlađi pioniri Lara Višnjić i Stefan Serdar, te poletarac Luka Rusmir.

To je bilo dovoljno da Mladost zauzme odlično peto mjesto u ukupnom poretku turnira.

Na izuzetno jakom turniru nastupilo je oko 300 takmičara iz BiH, Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Holandije, a boje Mladosti branilo je 19 takmičara.

Kotorvaroški džudisti su, na, sedam ovogodišnjih takmičenja osvojili 56 medalja – 24 zlatne, 8 srebrnih i 24 bronzane.