Dominacija djevojčica iz Zabrđa i dječaka iz Kotor Varoša

Učenici kotorvaroških osnovnih škola nadmetali su se danas u atletici, a najuspješniji su se plasirali na regionalno takmičenje.

Đaci iz centralne i područnih osnovnih škola “Sveti Sava”, Osnovne škole “Petar Petrović Njegoš” Maslovare i Osnovne škole “Petar Kočić” Šiprage odmjerili su snage u trkama na 100 i 800 metara, skoku u dalj i bacanju kugle. U ženskoj konkurenciji najviše uspjeha imala je Osnovna škola “Sveti Sava” iz Zabrđa, a u muškoj centralna Osnovna škola “Sveti Sava” Kotor Varoš.

Takmičenja su održana na školskom igralištu i stadionu Mladosti, a najuspješniji učenici će predstavljati Kotor Varoš na regionalnom takmičenju zakazanom za 6. april u Banjaluci. (Centar za kulturu, sport i informisanje)

Rezultati po disciplinama

Bacanje kugle (djevojčice)
1. Sara Marić – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
1. Darija Stanić – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
3. Vanja Blagojević – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe

Bacanje kugle (dječaci)
1. Milan Božičković – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
2. Miloš Čupić – OŠ “Petar Petrović Njegoš” Maslovare
3. Bojan Čočić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš

Skok u dalj (djevojčice)
1. Ružica Janković – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
2. Vanja Blagojević – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
3. Lidija Stojanović – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš

Skok u dalj (dječaci)
1. Drago Slavnić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
2. Saša Jerosimović – OŠ “Petar Petrović Njegoš” Maslovare
3. Drago Ponorac – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe

Trka na 100 metara (djevojčice)
1. Vanja Blagojević – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
2. Magdalena Borić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
3. Slađana Slavnić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš

Trka na 100 metara (dječaci)
1. Milan Božičković – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
2. Drago Slavnić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
3. Danilo Nović – OŠ “Petar Petrović Njegoš” Maslovare

Trka na 800 metara (djevojčice)
1. Magdalena Borić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
2. Ružica Janković – OŠ “Sveti Sava” Zabrđe
3. Nikolina Novaković – OŠ “Sveti Sava” Vrbanjci

Trka na 800 metara (dječaci)
1. Dejan Tomić – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
2. Damjan Radiša – OŠ “Sveti Sava” Kotor Varoš
3. Miloš Čupić – OŠ “Petar Petrović Njegoš” Maslovare

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*